Santoku kés 5000MCD 18 cm, Miyabi
Kód: MB34388181Termék részletes leírása
Rendkívül éles japán kés santoku típusú, amelyet mindennapi zöldségek, gyümölcsök vagy húsok porciózására használhat. Származási országában európai univerzális késként szolgál, és a sushi népszerűségének köszönhetően egyre elterjedtebb a nyugati konyhákban.
Minden egyes kés a „kés városából“, Sekiből, mestermunkájának eredménye. Hagyományos kézművesség és modern technológia eredményezte a kereskedelmi forgalomban kapható kések legmagasabb minőségét. A Micro Carbide MC63 porkohanacél rendkívül kemény magja két különböző keménységű acél 100 rétegébe van beágyazva. A különleges pengevégzés réteges textúrát ad a pengének, így minden késnek eredeti, egyedi mintázatotad.
A még jobb acéltulajdonságok elérése érdekében egy egyedülálló oltási eljárást CRYODUR® alkalmaztak, amelynek során -196°C-on jegelték. Az így kapott anyag 63 Rockwell keménységű, extrém keménységgel büszkélkedhet. A kés szimmetrikusan "V" alakban, 19°-os szögben van csiszolva. Minden darabot kézzelvágnak a hagyományos Honbazuke technikával, amelyet a mesterek több száz éves gyakorlata bizonyított. Ez egy többlépcsős élezési folyamat, ahol a kést először függőleges és vízszintes csiszolókővel élezik, majd a pengét bőr élezőszalaggal polírozzák. A nyél Masur nyírfából készült.
- Rendkívül kemény mikrokarbid MC63 poracél mag
- Keménység 63 Rockwell
- CRYODUR® - a fagyasztás-keményítés/meghőmérséklés egyedülálló módszere
- Damaszkuszi acél, 100 rétegből készült
- V-alakú ék alakú vágás
- Háromlépéses kézi csiszolás hagyománya Honbazuke
- Katana Edge ívelt penge, tökéletes egyensúlyban
- Magas pengemegtartás, korrózióállóság és optimális rugalmasság
- Masur nyírfából készült kényelmes D-alakú fogantyú
- Rozsdamentes acél talapzat logóval
- Élethosszig tartó garancia a penge gyártási hibáira
Kiegészítő paraméterek
| Kategória: | Santoku japán kések |
|---|---|
| Jótállás: | 2 év |
| Súly: | 0.56 kg |
| EAN vonalkód: | 4009839408618 |
| Méret: | 18 cm |
| Pengehossz: | 18 cm |
| Darabszám: | 1 db |
| Terméktípus: | Japán és Santoku kés |
| Sorozat: | MIYABI 5000MCD |
| Margin: | E |
| K překladu: | CZ AUTO |
| Gyártó: | MIYABI |
| Margin-category: | B |
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
| A hagyományos japán késkészítők kombinálják a precíz kézművességet a német ZWILLING J.A. HENKELS cég bevált gyártási gyakorlatával és szabványaival. Ennek az együttműködésnek az eredménye gyönyörű. luxus, és rendkívül éles kések, amelyek a japán kélskészítők hagyományára építenek. | ![]() |
